0
Your Cart

Geri Ödeme ve İade Politikası

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

UNVAN: MUNİ TEKNOLOJİ, YAZILIM, ENERJİ, SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 5170976916 MERSİS NO: 2317361102600001
ADRES: Mustafa Kemal Mah. 2118 Cad. Maidan İş Merkezi 4C Blok No:140 Çankaya/Ankara
TEL NO: 0850 340 55 99
E-POSTA: [email protected]
WEB SİTESİ: www.sarjagi.com

2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

AD SOYAD     :

E-POSTA        :

ADRES           :

İLETİŞİM NO  :

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ

İşbu kısımda sözleşme konusu ürün ya da ürünlerin temel özellikleri açıklanmaktadır.

AçıklamaAdetKDV Dahil TutarToplam Tutar
Kargo Bedeli
Ödeme Şekli
Ödenecek Toplam Tutar (KDV Dahil)

3.1. Alıcı, verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına geldiğini kabul ve beyan eder.

3.2 Bankanız kampanyalar düzenleyerek seçtiğiniz ödeme ve taksit şekline göre daha farklı bir taksit adedi uygulayabilir veya taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar hakkında şirketimizin bilgisi olmaması durumunda sayfalarımızda bu kampanyalar hakkında bilgi verilemeyecektir.

3.3. Ödemenin kredi kartı vb. ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır. Satıcı, yetkisiz kredi kartı kullanımından doğan zararları için her türlü yasal işlemi başlatma hakkını saklı tutar.

CAYMA HAKKI

3.4. Cayma hakkı süresi, cayma hakkının kullanılabildiği sözleşmelerde 14 (ondört) gündür. Cayma hakkı, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15/1-a gereği fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15/1-ç gereği Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler ve 15/1-b uyarınca Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmelerde kullanılamaz, Alıcı’nın sayılan sözleşmelerde cayma hakkı bulunmaz ve Alıcı bu sözleşmelerde cayma hakkından faydalanamaz. Cayma hakkı, ambalajı açılmış olsa dahi diğer ürünlerde kullanılabilir. Buna karşılık ambalajı açılan ve mutat kullanım ürünün ayıplı olup olmadığını veya arzu edilip edilmediğini test etmek için gerekli olan minimum kullanım derecesi sınırı dışında kullanılan ürünlerde ya da teslim edildiği andan itibaren Alıcı’nın kusuru ya da kusursuz davranışı sonucunda ayıplı hale gelen ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz ve tüketici bu halde cayma hakkından faydalanmaz. Cayma bildirimi, iade ve cayma formuyla birlikte Satıcı’nın adresine iadeli taahhütlü posta ya da www.sarjagi.com adresinde yazılı elektronik posta adresine yazılı şekilde yapılabilir.

3.5. Cayma hakkı süresi siparişin Alıcı veya Alıcı’nın belirttiği üçüncü kişi tarafından tarafından teslim alındığı tarihte işlemeye başlar. Mal teslim alınmadan da cayma hakkının kullanılabildiği sözleşmelerde cayma hakkı kullanılabilir. Cayma hakkı, yazılı olarak veya internet üzerinden form doldurarak kullanılabilir.

3.6. Cayma Hakkının uygun şekilde kullanıldığına ilişkin ispat yükümlülüğü Alıcı’dadır. Teyit belgesinin saklanması gerekmektedir.

3.7. Cayma bildirimi Satıcı’ya ulaştıktan sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde belirtilen süre içinde tüm ödemeler (tahsil edilen kargo masrafı da dahil olmak üzere) Alıcı’ya iade edilecektir. İade halinde kargo ücretleri münhasıran Alıcı’ya aittir. Meğerki ürünün ayıplı olarak teslim edildiği tespit edilmiş olsun.

3.8. Cayma bildiriminin Satıcı’ya yöneltildiği tarihten itibaren Alıcı, 10 (on) gün içinde Ürünü geri göndermekle mükelleftir. Aksi takdirde cayma hakkı kullanılmamış sayılacaktır.

3.9. 385 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için Alıcı’ya gönderilen faturanın bir nüshası ile koli içerisinde gönderilen iade formunu eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra Satıcı’ya Ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. İade kargosu gider ve masraflarından münhasıran Alıcı sorumlu tutulur.

4. MAL TESLİM ZAMANI

4.1. Teslimat, stokun müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede yapılır. Doğal afetler, hava muhalefeti vs. gibi mücbir sebeplerle gecikmeler olabilir. Mücbir sebep halinde Satıcı’nın hiçbir mesuliyeti yoktur. Satıcı, malı/hizmeti siparişinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder.

5. TESLİMAT

5.1. Teslimat, Alıcı tarafından tercih edilen herhangi bir kargo şirketi aracılığı ile alıcının yukarıda belirtilen adresine, kendisine veya yukarıda belirtilen teslim edilebilecek alternatif kişiye kargo marifetiyle elden teslim edilecektir.

5.2. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda Satıcı teslimat görevini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, Alıcı’nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Satıcı’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de Alıcı’ya aittir.

5.3. Satın aldığınız ürün/ürünlerin faturası, gönderilen kargonun üstüne yapıştırılmış olarak gönderilmektedir.Üstünde faturası olmayan, hasar görmüş kargoları teslim almayınız ve tutanak tutturunuz veya tutunuz. Bu konuda sorumluluk münhasıran Alıcı’ya aittir.

6. SİPARİŞ TAKİBİ

6.1. Web Sitesi’nden sipariş verip ön bilgilendirme formunu onayladıktan sonra, e-posta adresinize, siparişinizin alındığına dair bir teyit mesajı ve mesafeli satış sözleşmesinin nüshası gönderilecektir.

6.2. Sipariş takibi ve olası sorunların çözümü için Sipariş numaranızı özenle saklayınız.

7. KARGO TESLİMATI

7.1. Ürün teslim edildiğinde, kargo tutanağını imzalamadan önce paketi, kargo görevlisi yanında açınız.

7.2. Sipariş ettiğiniz ürünün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Darbe almış paket, kırık, çizik, yamuk, eksik, çatlak, arızalı gibi durum varsa hemen kargo görevlisine zabıt tutturunuz ve ürünü kargo görevlisine geri veriniz, kargoyu kesinlikle teslim almayınız. Bu konuda sorumluluk münhasıran ALICI’ya aittir. Teslim edilen malın ayıplı olduğu anlaşılırsa bu durumun derhal e-posta adresine yazılı olarak bildirilmesi zorunludur.

7.3. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda, içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden dolayı sorumluluk, Alıcı’ya ait olacaktır. Satın alınan ürün/ürünlerin faturası, gönderilen kargonun üstüne yapıştırılmış olarak gönderilmektedir. Üstünde faturası olmayan, hasar görmüş kargoları teslim almayınız ve zabıt tutturunuz.

8. GEÇERLİLİK SÜRESİ

8.1. Ön Bilgilendirme Formunda belirtilen fiyat dahil tüm taahhütlerin yasal geçerlik süresi  30 gündür.

8.2. Bu “Ön Bilgilendirme Formu” elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak onaylanıp kabul edildikten sonra teyit  ile birlikte Mesafeli Satış Sözleşmesi hazırlanması aşamasına geçilecektir.

8.3. Ön Bilgilendirme Formu’nun elektronik ortamda onaylanması, içeriğinin ve şartlarının Alıcı tarafından kabul edilmesi, ALICININ SİPARİŞ ETTİĞİ ÜRÜNLER İÇİN ÖDEME YAPACAĞINI KABUL ETTİĞİ ve SÖZLEŞMENİN KURULDUĞU anlamına gelmektedir.

9. İHTİLAFLARIN HALLİ

Alıcı, ürünün siparişine ilişkin meydana gelen uyuşmazlıkların giderilmesi için Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde yazan Bakanlık tarafından ilan edilen değerler dairesinde Tüketici Mahkemesine ya da Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda ve şikayette bulunabilir.