Renault’un yeni elektrikli aracı Trafic Van E-Tech tanıtıldı

Fransız otomobil üreticisi Renault, binek otomobillerinin yanı sıra hafif ticari araçlarının da elektrifikasyon sürecine önem veriyor. Bu kapsamda şirket, Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda elektrikli minivan modeli olan Renault Trafic Van E-Tech’in tanıtımını gerçekleştirdi. Araç, şirketin elektrikli Kangoo modelinin üstünde yer alıyor.

Trafic Van E-Tech, 121 beygir güç üretebilen bir elektrikli motorla karşımıza çıkıyor. 52 kWh’lik bataryası sayesinde araç, WLTP değerlerine göre 240 km menzil sunabiliyor. 22 kW’lik AC şarjı destekleyebilen aracın alınacak opsiyonlarla birlikte 50 kW’lik DC hızlı şarjı da destekleyebileceği belirtiliyor.

Şirketin elektrikli minivan modeli 5.08 ve 5.48 metre uzunluğundaki iki uzunluk seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Uzunluğa ek olarak kullanıcılar aracın yüksekliğini 1.967 metre ve 2.498 metre olarak seçebiliyorlar. Yeni elektrikli Traffic’in Avrupa kıtasından ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca fiyatlarla ilgili de Fransız üreticiden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geçen yıl Renault, Traffic’ten esinlenerek Hippie Caviar Hotel karavanının tanıtımını gerçekleştirmişti. Doğada yaşamak isteyen kişiler için oldukça çeşitli özellikler sunan araçta yolcular için bir yatak ve açılabilir tavan da sunuluyor. Bu araç da kardeşi E-Tech gibi Uluslarası Ticari Araç Fuarı’nda sergileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir