FİAT 500e’nin YENİ NESLİ için TEASER GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI!

Los Angeles’ta düzenlenecek olan Otomobil Fuarı gerçekleşmeden önce çıkan bilgilere bakarsak yeni model Fiat 500e yeni kıtaya gözlerini dikmiş olabilir!

Fiat 500e, geçen aylarda Avrupa’da satılan elektrikli otomobilleri geride bırakarak satışta birinci olmuştu. Hem ufak boyutu hem de fosil yakıt kullanmaması yani elektrik ile çalışır olmasıyla otomobil severlerin ilgisini çeken ve Fiat’ın efsaneleri arasına giren Fiat 500’ün elektrikli hali, 2020 yılının Mart ayında tanıtımı yapılmıştı.

Avrupa’da elektrikli araç satan rakiplerini geçerek üstün satış rakamlarına ulaşan Fiat 500e, ilerleyen günlerde gerçekleşecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı öncesinde Fiat teaser fotoğrafı ile acaba Amerika pazarına satışa mı hazırlanıyor sorularını akıllara soktu. Teknik özellikleri Fuarda belli olacak elektrikli otomobilin Amerika’da en büyük rakibi olan Tesla’ya karşı nasıl bir satış başarısı sağlayacağı akıllarda sorular oluşturuyor. Avrupa’da satışta olan modeli 24 veya 42 kWh’lik pile sahip olan ufak elektrikli otomobil, elektrik motorundan gelen güçle ön tekerlere 117 BG ve 220 Nm tork ile otomobil severlerin isteklerini karşılayabiliyordu.

24 kWh’lik pil ile gelen Fiat 500e modelinin WLTP döngüsüne göre 185 km menzile sahip olduğu da biliniyor. Ancak 185 km menzilin yetersiz geldiğini hissediyorsanız pil seçeneklerinden 42 kWh’lik pil seçeneği ile yine WLTP döngüsüne göre yaklaşık 320 km menzile sahip olabilirsiniz.

Otomobil sevenlerin dikkatinden kaçmayan bir diğer detay ise elektrikli otomobillerin fosil yakıt kullanan otomobillere göre daha ufak boyutlara sahip olmasıdır. Ufak boyutta olan elektrikli otomobiller hem şehir içi hem de şehir dışında daha rahat kullanım ve değişik tasarımlı stiller ile farklı ve tarz görünüyorlar.

Yazımızı bitirmeden önce, eski Fiat 500 ve Fiat 500e modellerinin, Kuzey Amerika’da satışının bittiği ve 2019’un yazından beri satılmadıklarını özellikle söyleyelim. Bu bilgilere rağmen Fiat, gelecek günlerde gerçekleşecek Los Angeles Otomobil Fuarı başlamadan paylaşılan görüntülere bakılınca Fiat 500e yenilenmiş modeli ile fuarda yerini alacak. Fiat Amerikan pazarına uzun aradan sonra tekrardan gözünü yöneltmiş olabilir.

Son olarak Fiat 500e modelinin daha performanslı seçeneği 22 Kasım tarihinde Avrupa için satışa başlayacağını da söyleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir